Branná 2017 Kolštejnský okruh

30.12.2018

Jeden z nejkrásnějších okruhů u nás. Jak tratí tak atmosférou. První ostré nasazení ex Havrdovo ČSAO 150. Pokud nebudu počítat debakl v Nepomuku, kde si lítal píst jak chtěl. Tentokrát to fakt fungovalo. Vše bylo znovu přepočítáno, přečasováno a ejhle původní klika z čz 150 točí přes 10tisíc a motor letí kolem 130 km/hod na 3 kvalty!!!

Motocykl měl původně řídit sám pan Havrda a byl na něj i přihlášen, to byl také důvod proč mě vlastně černá vlajka sundala ze sedla hned v prvním kole měřeného tréninku. Nenahlásil jsem změnu jezdce. Druhý trénink už byl v pohodě. Lehce jsem zajížděl nový střeva.

Do závodu nastupuji v kategorii "MOTOCYKLOVÉ LEGENDY" ta motorka si to zaslouží. Říkám si pěkně zvolna, ale ono to nejde. Ty pardálové kolem mě lítaj jako blázní. Nu což zatáhl jsem taky. Po cílové rovince v esu mě bere Kawasaki 750 ale pak brzdí jak trdlo a zavírá mi cestu na vnějším okraji tratě protože ho ta jeho váha vytlačila ven. Drhnu předním kolem o jeho zadní, ježej se mi chlupy a říkám si, že ten ňouma dobře nedopadne - pryč od něj. A taky že jo. Na rovince zatáh za těch 100 koníků a pod kostelem v levé sebou plác na předek. Později se ukázalo, že kombinace 15 let starých mokrých gum, nějakého věku a opravdu málo zkušeností se fakt nevyplácí.

Moje maličkost dokroužila v pohodě motorka se 3 x kousla. Vždy na konci cílový rovinky. Podařilo se to chytit na spojce , provrknout naprázdno a zase šla. Od té chvíle letí jak splašená a vše je v pohodě